Karakterler

  Lucy(ルーシー -Rūshī)

Ana karakter.Duygusuz bir katil.Vector adı verilen görünmez kolları sayesinde düşmanlarını tek bir dokunuşta tuş ediyor.Kouta'ya aşıktır.

 

Nyuu(牛乳-Gyūnyū)

Lucy'nin kişiliği bölündüğünde ortaya çıkan en saf,en masum karakterdir.Kouta'ya Lucy gibi aşıktır.Vector'lerini kullanamaz.

 Kouta( コウタ - Kōta)
Lucy'nin çocukluk arkadaşı ve aşkı. Babası ve kızkardeşi öldürülünce akıl hastanesinde yatar ve hafızasını kaybeder.Ancak Lucy Son bölümde öldürüldüğünde hafızası yerine gelir.
Yuka(ユッカ-Yukka)

Kouta'nın kuzenidir ve oda Lucy ve Nyuu gibi Kouta'ya aşıktır.Nyuu'yu sever ve onu savunur.Fakat Lucy,onu öldürmek istesede başaramamıştır.Dizi boyunca yaşayan karakterlerdendir.

 

Nana(ナナ-Nana)

Nyuu'dan sonra en saf karakterdir.Lucy gini bir diclonius'tur.Vector'leri Lucy'ninkinden daha uzundur.Kantoku Kurama tarafından Lucy'i bulmak amaçlı gönderilmiştir.Kurama'yı babası gibi gördüğünden ona "Benim babam olurmusun?" diye teklif eder.Kurama'da onu kırmayıp,kabul eder.Lucy'i bulduğunda onla kavgaya girer,kaybeder ve kolları ve bacakları koparılır.Ancak Kantoku Kurama ölümünden de tutsaklıktan çıkarıp,takma kol ve bacak takılmasını istiyerek mutlu bir hayat sürmesini istemektedir.Fakat Kantoku Kurama ölümce Kouta,Yuka,Nyuu ile yaşar(13.Bölümde. Lucy "Go live in that house with Kouta and your friends." demişti.Yani "Yeni yaşamını Kouta ve onun arkadaşlarıyla başlayabilirsin." diyordu)

Kantoku Kurama(理論-Kantoku Kurama)   Kenkyū sentā'nın müdürü.Lucy ona çok yaklaşsa bile zarar vermedi çünki Kurama'yı öldürdükten fazla onun yakınlarını öldürmeyi seçmişti.       Mariko Kurama(真理子-Mariko)   Kentoku Kurama'nın asıl kızıdır ve Lucy kadar acımasızdır.Kurama denek olan bir diclonius'tan Vector virüsü kapınca kızı da diclonius olarak doğmuştur.Kurama kızını Lucy'den korumak için Kenkyū sentā'da saklar.Fakat Vector sayısı inanılmaz çok olunca ve Vector'leri olağanüstü uzun olunca Lucy'i yenebileceği düşüncesi ile bedeninin içine tek bir yanlış harakette patlayacak bombalar yerleştirilir ve Zindandan Kurama'dan habersiz çıkartılır.Zindandan çıkarılınca merkez'den birini öldürür ve koluna yerleştirilen bomba patlatılır.Kentoku Kurama kavgadan sonra kızını bulur ve ona sarılır.Fakat Mariko'nun vücudundaki bombalar uzaktan kumanda ile patlatılır ve Babası ile hayata gözlerini yumar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !